Přehled projektu

typ nemovitosti: 6 bytových domů
počet bytů celkem: 123 bytů + 5 studií
k nastěhování: ihned
energetická náročnost: C

Proč Říčany

Pokud hledáte nové byty u Prahy, je bydlení v Říčanech ideálním spojením života v klidném prostředí a zároveň v dostupnosti hlavního města. Byty v Říčanech jsou dostupné jak autem, tak hromadnou dopravou. V blízkosti se nachází obchodní centra, město nabízí výběr sportovního i kulturního vyžití. Také je k dispozici dostatek školských zařízení i lékařská péče. Pro mnohé výhody je bydlení v Říčanech jednou z nejvyhledávanějších variant

Dopravní dostupnost bydlení v Říčanech

Nové byty v Říčanech u Prahy se nacházejí kousek za Prahou v okrese Praha Východ, na 10. kilometru dálnice D1. Z centra Prahy jsou vzdálené 20 kilometrů, tedy asi 15 minut jízdy autem. Bydlení v Říčanech je velmi dobře dostupné také městskou hromadnou dopravou. Jedna autobusová zastávka je přímo u Fialky, druhá – Říčany nádraží je vzdálená 2–3 minuty pěšky. Spojení je možné autobusy ke stanicím metra C Opatov (385) a Háje (381, 382, 383, 387) cca za 20 minut, ke stanici metra B Černý Most (303) cca za 50 minut nebo vlakem na Hlavní nádraží do 30 minut. Vlakové nádraží je vzdálené 2–3 minuty pěšky a spojení je každých 15 minut.

Orientační dojezdové časy

Autem Říčany směr Praha, centrum Chodov 15 minut
Autem Říčany směr Hypernova Česlice 12 minut
Autem Říčany směr Praha, Václavské nám. 30 minut
Autem Říčany směr Průhonický park 15 minut
Vlakem Říčany směr Praha, Hlavní nádraží 26 minut
Autobusem Říčany směr Hypermarket Česlice, BUS 385 28 minut
Autobusem Říčany směr metro Háje, BUS 381 26 minut
Autobusem Říčany směr metro Háje, BUS 383 30 minut

Občanská vybavenost v Říčanech

I pokud se rozhodnete pro byty u Prahy, budete mít po ruce veškerá zařízení nepostradatelná v každodenním životě. V Říčanech jsou školská zařízení i dostatečná lékařská péče včetně speciálních služeb. Přímo v Říčanech je vybavené nákupní centrum vzdálené 5-6 minut chůze. V blízkosti se také nachází obchodní zóna Čestlice a nákupní centrum Chodov. Do Čestlic a Průhonic se pohodlně dostanete za 13 minut pravidelnou linkou autobusu číslo 385. Dopravní spojení k OC Chodov je snadné z metra Háje.

Funguje tu 10 zařízení školského typu: 3 mateřské školy (MŠ Srdíčko, III. mateřská škola a MŠ Čtyřlístek), 3 základní školy (I. Základní škola Říčany, Základní škola Říčany a ZŠ Nerudova), dvě gymnázia (Gymnázium Říčany a Masarykovo klasické gymnázium), základní umělecká škola, speciální mateřská a základní škola a pedagogicko-psychologická poradna.

Lékařskou péči zajišťují nemocnice s poliklinikou a ambulantní ordinace (praktický a dětský lékař, gynekologie, stomatologie, kožní ordinace, chirurgie a rehabilitační centrum). K dispozici je i lékařská a stomatologická pohotovost. V Říčanech se také nacházejí tři lékárny, z nichž jedna s pohotovostní službou. Dále je možné využít pečovatelských služeb, které zahrnují nákupy, pochůzky a domácí péči. Důkazem zdravého životního prostředí je provoz Olivovy dětské léčebny zaměřené na respirační onemocnění.

Kultura a sport

Bydlení v Říčanech skýtá bohaté kulturní a sportovní vyžitíMěstské kulturní středisko pořádá pravidelné programy a akce. Dále se tu nachází knihovna, muzeum a galerie.

Velmi úspěšný je ragbiový tým RC Říčany, který získal titul Mistrů republiky. Díky mnoha klubům a spolkům si na své příjdou i příznivci fotbalu, hokeje, tenisu, stolního tenisu, fitness, cyklistiky, jezdectví, stejně jako zájemci o závodní tanec nebo pěší turistiku.

V létě lze využít k vodním radovánkám koupaliště ve stylu staré plovárny zvané Jureček. Tvoří ho ve 20. letech mninulého století uměle zbudovaný rybník, ke kterému patří dřevěné kabinky a hostinec. Koupaliště si oblíbila řada umělců, hlavně Oldřich Nový, který si v sousedství pronajal domek.

Využití volného času v Praze východ

Říčany patří do turistického regionu Ladův kraj, který se rozkládá mezi Prahou a řekou Sázavou. Je pojmenován po Josefu Ladovi, který se narodil v nedalekých Hrusicích. Městem prochází naučná turistická stezka „Říčansko“, která na nenaročné trase seznámí návštěvníky s největšími zajímavostmi a pamětihodnostmi města Říčany.

Dominantou náměstí je původně gotický kostel sv. Petra a Pavla. Za zmínku stojí zřícenina hradu ze 13. století, který byl jedním z nejstarších na našem území. Dochovalo se z něj kromě obvodových zdí i téměř celé dvorní průčelí paláce, nároží obranné věže a studna.

Dalšími historicky cennými památkami jsou například Stará radnice, Mariánský sloup či Mýto, které je nejstarší dochovanou budovou v Říčanech.

Přehled projektu

typ nemovitosti: 6 bytových domů
počet bytů celkem: 123 bytů + 5 studií
k nastěhování: ihned
energetická náročnost: C